TXC CORPORATION 7A-27.120MBBK-T
7A-27.120MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-27.120MBBK-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-27.120MBBK-T.pdf
Availability of 7A-27.120MBBK-T
QUANTITY
7A-27.120MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-27.120MBBK-T
Internal Part NumberEIS-7A-27.120MBBK-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-27.120MBBK-T
Related Links7A-27.1, 7A-27.120MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-27.120MBBK-T Details Description
Related parts for 7A-27.120MBBK-T
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ22 PG21 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
GROUND TERM HAN 16 MOD HIGH VERS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf