TXC CORPORATION 7A-30.000MAHE-T
7A-30.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-30.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-30.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-30.000MAHE-T
QUANTITY
7A-30.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-30.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-30.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-30.000MAHE-T
Related Links7A-30.0, 7A-30.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-30.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-30.000MAHE-T
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
IC RIPPLE COUNTER 14-ST 16DHVQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
JT 18C 18#20 SKT RECP datasheet.pdf
26500 3C 3#16 S TH RECP WC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf