TXC CORPORATION 7A-33.3333MAAE-T
7A-33.3333MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-33.3333MAAE-T
Brief Description
Crystal 33.3333MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7A-33.3333MAAE-T.pdf
Availability of 7A-33.3333MAAE-T
QUANTITY
7A-33.3333MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-33.3333MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-33.3333MAAE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33.3333MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-33.3333MAAE-T
Related Links7A-33.33, 7A-33.3333MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-33.3333MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-33.3333MAAE-T
IC SUPPLY/CURR LIMIT CTRLR 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWERSO-10 datasheet.pdf
CBL SMA R/A PLUG-JACK RG58 36" datasheet.pdf
HEADER 15POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
FSKT IDC S 50 30AU datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XTE 457.5NM ROY BL 500MW SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf