TXC CORPORATION 7A-36.000MAAJ-T
7A-36.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-36.000MAAJ-T
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-36.000MAAJ-T.pdf
Availability of 7A-36.000MAAJ-T
QUANTITY
7A-36.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-36.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7A-36.000MAAJ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-36.000MAAJ-T
Related Links7A-36.0, 7A-36.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-36.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 7A-36.000MAAJ-T
CABLE CAT 6 DBL-SHIELDED GRN 20M datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
C/A MPO-MPO 12 FIBER 9.8FT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
IC VOLT MONITR SGL 2.32V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG .100 1POS datasheet.pdf