TXC CORPORATION 7A-50.000MAHE-T
7A-50.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-50.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 50.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-50.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-50.000MAHE-T
QUANTITY
7A-50.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-50.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-50.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-50.000MAHE-T
Related Links7A-50.0, 7A-50.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-50.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-50.000MAHE-T
LED 4 ELEMENT RED 5V T-1 BI-PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
81POS UNSEALED PLUG ASSY datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf