TXC CORPORATION 7A-54.000MAHE-T
7A-54.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-54.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 54.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-54.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-54.000MAHE-T
QUANTITY
7A-54.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-54.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-54.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency54MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-54.000MAHE-T
Related Links7A-54.0, 7A-54.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-54.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-54.000MAHE-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
CONN HEADR PA 11POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 28POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC datasheet.pdf
SATA HOST REC. datasheet.pdf
MOSFET N CH 60V 100A PWRFLAT 5X6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 16POS datasheet.pdf