TXC CORPORATION 7B-16.384MAAJ-T
7B-16.384MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7B-16.384MAAJ-T
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7B-16.384MAAJ-T.pdf
Availability of 7B-16.384MAAJ-T
QUANTITY
7B-16.384MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7B-16.384MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7B-16.384MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7B-16.384MAAJ-T
Related Links7B-16.3, 7B-16.384MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7B-16.384MAAJ-T Details Description
Related parts for 7B-16.384MAAJ-T
MARKER TIE WRAP MIN GRAY 3.9" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FEED-THROUGH MOD TERM BLOCK BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf