Murata Electronics North America 7BB-27-4L0
7BB-27-4L0 picture photo
Mfg. Part Number
7BB-27-4L0
Manufacturer
Product Category
Buzzer Elements, Piezo Benders
Brief Description
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
Datasheet Download
7BB-27-4L0.pdf
Availability of 7BB-27-4L0
QUANTITY
7BB-27-4L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7BB-27-4L0
Internal Part NumberEIS-7BB-27-4L0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Audio Products
FamilyBuzzer Elements, Piezo Benders
Series7BB
Frequency4.6kHz
TypeStandard
Impedance300 Ohm
Voltage - Input (Max)-
Capacitance @ Frequency20000pF @ 1kHz
Size1.06" Dia (27mm)
TerminationWire Leads
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7BB-27-4L0
Related Links7BB-2, 7BB-27-4L0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
7BB-27-4L0 Details Description
Related parts for 7BB-27-4L0
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 44-TQFP datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MARKER PEN 0.35MM LINE THICKNESS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
DIECUT ECE089 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 110POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf