TXC CORPORATION 7C-14.000MBE-T
7C-14.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-14.000MBE-T
Brief Description
OSCILLATOR XO 14.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-14.000MBE-T.pdf
Availability of 7C-14.000MBE-T
QUANTITY
7C-14.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-14.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7C-14.000MBE-T
TypeXO (Standard)
Frequency14MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-14.000MBE-T
Related Links7C-14.0, 7C-14.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-14.000MBE-T Details Description
Related parts for 7C-14.000MBE-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3 NYLON datasheet.pdf
IC FET MUX/DEMUX DUAL 16TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM SMD datasheet.pdf