TXC CORPORATION 7C-24.000MCA-T
7C-24.000MCA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-24.000MCA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-24.000MCA-T.pdf
Availability of 7C-24.000MCA-T
QUANTITY
7C-24.000MCA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-24.000MCA-T
Internal Part NumberEIS-7C-24.000MCA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-24.000MCA-T
Related Links7C-24.0, 7C-24.000MCA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-24.000MCA-T Details Description
Related parts for 7C-24.000MCA-T
FILTER LINE 10MH 5A VERTICAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 70POS STR datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 250KSPS SRL 20SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 200V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DIODE STD REC 85A DO-5 datasheet.pdf