TXC CORPORATION 7C-24.576MBA-T
7C-24.576MBA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-24.576MBA-T
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-24.576MBA-T.pdf
Availability of 7C-24.576MBA-T
QUANTITY
7C-24.576MBA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-24.576MBA-T
Internal Part NumberEIS-7C-24.576MBA-T
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-24.576MBA-T
Related Links7C-24.5, 7C-24.576MBA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-24.576MBA-T Details Description
Related parts for 7C-24.576MBA-T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
XFRMR 12V 3W 521UH POE EP7 SMD datasheet.pdf
DEV TOOL LONG TYPE PROBE datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf