TXC CORPORATION 7C-27.000MBE-T
7C-27.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-27.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-27.000MBE-T.pdf
Availability of 7C-27.000MBE-T
QUANTITY
7C-27.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-27.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7C-27.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-27.000MBE-T
Related Links7C-27.0, 7C-27.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-27.000MBE-T Details Description
Related parts for 7C-27.000MBE-T
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
100 KK TERM HSG W/LRAMP 10POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf