TXC CORPORATION 7C-30.000MBE-T
7C-30.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-30.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-30.000MBE-T.pdf
Availability of 7C-30.000MBE-T
QUANTITY
7C-30.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-30.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7C-30.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-30.000MBE-T
Related Links7C-30.0, 7C-30.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-30.000MBE-T Details Description
Related parts for 7C-30.000MBE-T
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.6A 60 MOHM TH datasheet.pdf