TXC CORPORATION 7C-33.3330MBA-T
7C-33.3330MBA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-33.3330MBA-T
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-33.3330MBA-T.pdf
Availability of 7C-33.3330MBA-T
QUANTITY
7C-33.3330MBA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-33.3330MBA-T
Internal Part NumberEIS-7C-33.3330MBA-T
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-33.3330MBA-T
Related Links7C-33.3, 7C-33.3330MBA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-33.3330MBA-T Details Description
Related parts for 7C-33.3330MBA-T
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 6.2A TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LACING TAPE BRD POLYESTER 50LB datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 29MA 56 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 24" WHT JACKS datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A 8HSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf