TXC CORPORATION 7C-50.000MCA-T
7C-50.000MCA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-50.000MCA-T
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-50.000MCA-T.pdf
Availability of 7C-50.000MCA-T
QUANTITY
7C-50.000MCA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-50.000MCA-T
Internal Part NumberEIS-7C-50.000MCA-T
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-50.000MCA-T
Related Links7C-50.0, 7C-50.000MCA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-50.000MCA-T Details Description
Related parts for 7C-50.000MCA-T
CONN RECEPT 26POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (20 + 1 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL R-R 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf