TXC CORPORATION 7C-50.000MDA-T
7C-50.000MDA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-50.000MDA-T
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-50.000MDA-T.pdf
Availability of 7C-50.000MDA-T
QUANTITY
7C-50.000MDA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-50.000MDA-T
Internal Part NumberEIS-7C-50.000MDA-T
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-50.000MDA-T
Related Links7C-50.0, 7C-50.000MDA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-50.000MDA-T Details Description
Related parts for 7C-50.000MDA-T
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES 1.194K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN HDR 4POS datasheet.pdf
FOOT GROUNDERS TPE SMALL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
68UF 450V 18X40 datasheet.pdf