TXC CORPORATION 7C-54.000MBE-T
7C-54.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-54.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-54.000MBE-T.pdf
Availability of 7C-54.000MBE-T
QUANTITY
7C-54.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-54.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7C-54.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-54.000MBE-T
Related Links7C-54.0, 7C-54.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-54.000MBE-T Details Description
Related parts for 7C-54.000MBE-T
RES 4.3 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC10B/AE10M/X datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 16"W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf