TXC CORPORATION 7M-10.000MAHE-T
7M-10.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-10.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-10.000MAHE-T.pdf
Availability of 7M-10.000MAHE-T
QUANTITY
7M-10.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-10.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7M-10.000MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-10.000MAHE-T
Related Links7M-10.0, 7M-10.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-10.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7M-10.000MAHE-T
MOD PWR INLET FHLDR PCB 2.5-3PNL datasheet.pdf
IC DGTL BSBND DOLPH CHIP 64LQFP datasheet.pdf
MSAS COMBO R/A datasheet.pdf
RES 20.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
IGBT 1200V 61A 216W EMIPAK-1B datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CTV 16C 16#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
4.9V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC datasheet.pdf