TXC CORPORATION 7M-14.7456MBBK-T
7M-14.7456MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-14.7456MBBK-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 50ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-14.7456MBBK-T.pdf
Availability of 7M-14.7456MBBK-T
QUANTITY
7M-14.7456MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-14.7456MBBK-T
Internal Part NumberEIS-7M-14.7456MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-14.7456MBBK-T
Related Links7M-14.74, 7M-14.7456MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-14.7456MBBK-T Details Description
Related parts for 7M-14.7456MBBK-T
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 45W datasheet.pdf
FERRULE NON INS 20AWG 1/4" datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 143K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DSUB MALE SIG CR CONT AWG26-28 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 37C S 12" RBW NI datasheet.pdf