TXC CORPORATION 7M-18.432MAAJ-T
7M-18.432MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-18.432MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-18.432MAAJ-T.pdf
Availability of 7M-18.432MAAJ-T
QUANTITY
7M-18.432MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-18.432MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7M-18.432MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-18.432MAAJ-T
Related Links7M-18.4, 7M-18.432MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-18.432MAAJ-T Details Description
Related parts for 7M-18.432MAAJ-T
CONN RCPT .100" 18POS TIN T/H datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 210POS .050" datasheet.pdf
CAP CER 2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .050 48POS DR TH datasheet.pdf