TXC CORPORATION 7M-26.000MAHV-T
7M-26.000MAHV-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-26.000MAHV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-26.000MAHV-T.pdf
Availability of 7M-26.000MAHV-T
QUANTITY
7M-26.000MAHV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-26.000MAHV-T
Internal Part NumberEIS-7M-26.000MAHV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-26.000MAHV-T
Related Links7M-26.0, 7M-26.000MAHV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-26.000MAHV-T Details Description
Related parts for 7M-26.000MAHV-T
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 35 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TIGER SBC CABLING KIT datasheet.pdf
SHEET EDGE INSERT BLK #6-32 THRD datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf