TXC CORPORATION 7M-27.120MAAE-T
7M-27.120MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-27.120MAAE-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-27.120MAAE-T.pdf
Availability of 7M-27.120MAAE-T
QUANTITY
7M-27.120MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-27.120MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7M-27.120MAAE-T
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-27.120MAAE-T
Related Links7M-27.1, 7M-27.120MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-27.120MAAE-T Details Description
Related parts for 7M-27.120MAAE-T
CONN HEADER 6POS 3MM RT ANG GOLD datasheet.pdf
LED 2HI 3MM RED PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLUX SENSOR 12BIT DGTL 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
END COVER FOR MODULAR TERM BLOCK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf