TXC CORPORATION 7M-27.120MAAJ-T
7M-27.120MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-27.120MAAJ-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-27.120MAAJ-T.pdf
Availability of 7M-27.120MAAJ-T
QUANTITY
7M-27.120MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-27.120MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7M-27.120MAAJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-27.120MAAJ-T
Related Links7M-27.1, 7M-27.120MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-27.120MAAJ-T Details Description
Related parts for 7M-27.120MAAJ-T
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
KIT SOLDER IRON THERMASOLDER datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS 56TSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-250 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
IC CONV BUCK/BOOST/LDO 24VQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf