TXC CORPORATION 7M-41.000MAAE-T
7M-41.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-41.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 41.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-41.000MAAE-T.pdf
Availability of 7M-41.000MAAE-T
QUANTITY
7M-41.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-41.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7M-41.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency41MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-41.000MAAE-T
Related Links7M-41.0, 7M-41.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-41.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7M-41.000MAAE-T
MAT CLEAN WALK 31.5X25.5" FRAMED datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW VERT AU datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 130MA 1.9 OHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.3A 148 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf