TXC CORPORATION 7Q-19.200MCS-T
7Q-19.200MCS-T picture photo
Mfg. Part Number
7Q-19.200MCS-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7Q-19.200MCS-T.pdf
Availability of 7Q-19.200MCS-T
QUANTITY
7Q-19.200MCS-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Q-19.200MCS-T
Internal Part NumberEIS-7Q-19.200MCS-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Q-19.200MCS-T
Related Links7Q-19.2, 7Q-19.200MCS-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Q-19.200MCS-T Details Description
Related parts for 7Q-19.200MCS-T
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ20 PG21 datasheet.pdf
IDT-MANUAL-ADAPTER KIT datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 48VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 380MA 1.4 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf