TXC CORPORATION 7S-12.000MAAE-T
7S-12.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7S-12.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7S-12.000MAAE-T.pdf
Availability of 7S-12.000MAAE-T
QUANTITY
7S-12.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7S-12.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7S-12.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7S-12.000MAAE-T
Related Links7S-12.0, 7S-12.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7S-12.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7S-12.000MAAE-T
LED 62MM SQR 16LED-CLUSTR ULTRED datasheet.pdf
CONN PCB 26POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECPT 60POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf