TXC CORPORATION 7S-12.000MAAE-T
7S-12.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7S-12.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7S-12.000MAAE-T.pdf
Availability of 7S-12.000MAAE-T
QUANTITY
7S-12.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7S-12.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7S-12.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)