TXC CORPORATION 7S-12.000MAHE-T
7S-12.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7S-12.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7S-12.000MAHE-T.pdf
Availability of 7S-12.000MAHE-T
QUANTITY
7S-12.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7S-12.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7S-12.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7S-12.000MAHE-T
Related Links7S-12.0, 7S-12.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7S-12.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7S-12.000MAHE-T
CABLE TIE INTERMED 40LB 5.6" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 35NS 28DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 1.96GHZ PCS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4100UF 450V SCREW datasheet.pdf
SLZF 5.08/2 OG datasheet.pdf
CONN MALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
IC RECLOCKER SDI HD/SD 48WQFN datasheet.pdf
1.25MM M/M 10POS 26AWG 300MM datasheet.pdf