TXC CORPORATION 7V-12.000MAAV-T
7V-12.000MAAV-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-12.000MAAV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-12.000MAAV-T.pdf
Availability of 7V-12.000MAAV-T
QUANTITY
7V-12.000MAAV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-12.000MAAV-T
Internal Part NumberEIS-7V-12.000MAAV-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-12.000MAAV-T
Related Links7V-12.0, 7V-12.000MAAV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-12.000MAAV-T Details Description
Related parts for 7V-12.000MAAV-T
CONVERTR DC/DC 2.5V 163W OUT T/H datasheet.pdf
SWITCH PB MOM FLUSH ROUND GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 630V SCREW datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 80V/70V 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED XTE 462.5NM ROY BL 525MW SMD datasheet.pdf
ELEV-8 AIRFRAME & HARDWARE KIT datasheet.pdf
CABLE 11POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf