TXC CORPORATION 7V-13.000MAAE-T
7V-13.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-13.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-13.000MAAE-T.pdf
Availability of 7V-13.000MAAE-T
QUANTITY
7V-13.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-13.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7V-13.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-13.000MAAE-T
Related Links7V-13.0, 7V-13.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-13.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7V-13.000MAAE-T
RES SMD 14K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Lighting 16-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 6A TO252 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 2W DC SPST 2M datasheet.pdf