TXC CORPORATION 7V-13.000MAHE-T
7V-13.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-13.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-13.000MAHE-T.pdf
Availability of 7V-13.000MAHE-T
QUANTITY
7V-13.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-13.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7V-13.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-13.000MAHE-T
Related Links7V-13.0, 7V-13.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-13.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7V-13.000MAHE-T
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT HPI T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 5W T18 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W T18 datasheet.pdf