TXC CORPORATION 7V-14.7456MAHJ-T
7V-14.7456MAHJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-14.7456MAHJ-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-14.7456MAHJ-T.pdf
Availability of 7V-14.7456MAHJ-T
QUANTITY
7V-14.7456MAHJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-14.7456MAHJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-14.7456MAHJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-14.7456MAHJ-T
Related Links7V-14.74, 7V-14.7456MAHJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-14.7456MAHJ-T Details Description
Related parts for 7V-14.7456MAHJ-T
CONN HDR DUAL 38POS .100 SRT AU datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
16.26MM X 76.2MM 1=25/PK datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
RES 470 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf