TXC CORPORATION 7V-16.384MAHE-T
7V-16.384MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-16.384MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-16.384MAHE-T.pdf
Availability of 7V-16.384MAHE-T
QUANTITY
7V-16.384MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-16.384MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7V-16.384MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-16.384MAHE-T
Related Links7V-16.3, 7V-16.384MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-16.384MAHE-T Details Description
Related parts for 7V-16.384MAHE-T
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTR NON-ISO 0.59-5.5V datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3875K 4SMD datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf