TXC CORPORATION 7V-20.000MAAE-T
7V-20.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-20.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-20.000MAAE-T.pdf
Availability of 7V-20.000MAAE-T
QUANTITY
7V-20.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-20.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7V-20.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-20.000MAAE-T
Related Links7V-20.0, 7V-20.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-20.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7V-20.000MAAE-T
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 6UTDFN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf