TXC CORPORATION 7V-25.000MAAV-T
7V-25.000MAAV-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-25.000MAAV-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-25.000MAAV-T.pdf
Availability of 7V-25.000MAAV-T
QUANTITY
7V-25.000MAAV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-25.000MAAV-T
Internal Part NumberEIS-7V-25.000MAAV-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-25.000MAAV-T
Related Links7V-25.0, 7V-25.000MAAV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-25.000MAAV-T Details Description
Related parts for 7V-25.000MAAV-T
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-5V OUT 1W datasheet.pdf
SWITCH SNAP MINI PLUNG REV PCB datasheet.pdf
RES MO 2W 750 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI ABSO 3.3V SMT datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/SSFIB datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
1 PH N4K POWER ANALYZER W/54/IFC datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf