TXC CORPORATION 7V-30.000MAAJ-T
7V-30.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-30.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-30.000MAAJ-T.pdf
Availability of 7V-30.000MAAJ-T
QUANTITY
7V-30.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-30.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-30.000MAAJ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-30.000MAAJ-T
Related Links7V-30.0, 7V-30.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-30.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 7V-30.000MAAJ-T
CONN PIN 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 640MA 180 MOHM datasheet.pdf
Connector Header 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16QFN datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 48MLF datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 44POS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf