TXC CORPORATION 7V-36.000MAHE-T
7V-36.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-36.000MAHE-T
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-36.000MAHE-T.pdf
Availability of 7V-36.000MAHE-T
QUANTITY
7V-36.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-36.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7V-36.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-36.000MAHE-T
Related Links7V-36.0, 7V-36.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-36.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7V-36.000MAHE-T
IC REG LDO 2.7V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC Z8 4K ROM KEYBOARD 44-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 385MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.74"LX3.95"W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN WIRE SEAL M12 4.7-6.0MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf