TXC CORPORATION 7V-36.480MAHE-T
7V-36.480MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-36.480MAHE-T
Brief Description
Crystal 36.4800MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-36.480MAHE-T.pdf
Availability of 7V-36.480MAHE-T
QUANTITY
7V-36.480MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-36.480MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7V-36.480MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36.48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-36.480MAHE-T
Related Links7V-36.4, 7V-36.480MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-36.480MAHE-T Details Description
Related parts for 7V-36.480MAHE-T
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND POZB 29 18-24MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
PRESSURE CONTROL FOR ELECT HYDR datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TL4019-2, 110VAC, PTL, 2NC+2NO datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf