TXC CORPORATION 7V-37.400MAGJ-T
7V-37.400MAGJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-37.400MAGJ-T
Brief Description
Crystal 37.4000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-37.400MAGJ-T.pdf
Availability of 7V-37.400MAGJ-T
QUANTITY
7V-37.400MAGJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-37.400MAGJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-37.400MAGJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-37.400MAGJ-T
Related Links7V-37.4, 7V-37.400MAGJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-37.400MAGJ-T Details Description
Related parts for 7V-37.400MAGJ-T
IC DAC NANO 16BIT 2.5V 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
LABEL ESD ATTENTION 2X2 datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CABLE PLUG 2POLE MAGENTA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf