TXC CORPORATION 7W-10.000MBC-T
7W-10.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-10.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-10.000MBC-T.pdf
Availability of 7W-10.000MBC-T
QUANTITY
7W-10.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-10.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-7W-10.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-10.000MBC-T
Related Links7W-10.0, 7W-10.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-10.000MBC-T Details Description
Related parts for 7W-10.000MBC-T
IC MUX TEMPE T3/E3 256-BGA datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.4"L X 3.75"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver 150mA datasheet.pdf
DOPP-FLACHFEDERCONTACT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf