TXC CORPORATION 7W-33.3333MBA-T
7W-33.3333MBA-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-33.3333MBA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-33.3333MBA-T.pdf
Availability of 7W-33.3333MBA-T
QUANTITY
7W-33.3333MBA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-33.3333MBA-T
Internal Part NumberEIS-7W-33.3333MBA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-33.3333MBA-T
Related Links7W-33.3, 7W-33.3333MBA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-33.3333MBA-T Details Description
Related parts for 7W-33.3333MBA-T
CONN SOCKET SIP 16POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 700MA 324 MOHM datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDI T/D 110A 600V datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 3.5A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 50CM GREEN datasheet.pdf