TXC CORPORATION 7W-33.3333MBB-T
7W-33.3333MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-33.3333MBB-T
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-33.3333MBB-T.pdf
Availability of 7W-33.3333MBB-T
QUANTITY
7W-33.3333MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-33.3333MBB-T
Internal Part NumberEIS-7W-33.3333MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-33.3333MBB-T
Related Links7W-33.3, 7W-33.3333MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-33.3333MBB-T Details Description
Related parts for 7W-33.3333MBB-T
WIRE WW 30AWG RED 7" 50PC/PK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT REGISTER 20SSOP datasheet.pdf
CONN CHAMP COVER 50POS 90DEG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
3300UF 100V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 20A DIN RAIL datasheet.pdf