TXC CORPORATION 7W-33.3333MBB-T
7W-33.3333MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-33.3333MBB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-33.3333MBB-T.pdf
Availability of 7W-33.3333MBB-T
QUANTITY
7W-33.3333MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-33.3333MBB-T
Internal Part NumberEIS-7W-33.3333MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-33.3333MBB-T
Related Links7W-33.3, 7W-33.3333MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-33.3333MBB-T Details Description
Related parts for 7W-33.3333MBB-T
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 10-DFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 5A PMDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 20% BX 1825 datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 1574 MM datasheet.pdf
FRAME PNL MNT FMALE SZ8 FOR 2MOD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.235A 250 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf