TXC CORPORATION 7W-36.000MAB-T
7W-36.000MAB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-36.000MAB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-36.000MAB-T.pdf
Availability of 7W-36.000MAB-T
QUANTITY
7W-36.000MAB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-36.000MAB-T
Internal Part NumberEIS-7W-36.000MAB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-36.000MAB-T
Related Links7W-36.0, 7W-36.000MAB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-36.000MAB-T Details Description
Related parts for 7W-36.000MAB-T
IC TOUCH SCREEN CTRLR 48-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 68POS DIN RAIL datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS W/CAN 28SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5500K 4SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf