TXC CORPORATION 7W-36.000MBB-T
7W-36.000MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-36.000MBB-T
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-36.000MBB-T.pdf
Availability of 7W-36.000MBB-T
QUANTITY
7W-36.000MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-36.000MBB-T
Internal Part NumberEIS-7W-36.000MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-36.000MBB-T
Related Links7W-36.0, 7W-36.000MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-36.000MBB-T Details Description
Related parts for 7W-36.000MBB-T
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH DIP 2POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/270F SN OR BX datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf