TXC CORPORATION 7X-20.000MBA-T
7X-20.000MBA-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-20.000MBA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-20.000MBA-T.pdf
Availability of 7X-20.000MBA-T
QUANTITY
7X-20.000MBA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-20.000MBA-T
Internal Part NumberEIS-7X-20.000MBA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-20.000MBA-T
Related Links7X-20.0, 7X-20.000MBA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-20.000MBA-T Details Description
Related parts for 7X-20.000MBA-T
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
HEATSK DL WL Q53X 1-1/2"X25M BLK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 62 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4000UF 100V SNAP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf