TXC CORPORATION 7X-24.000MBE-T
7X-24.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-24.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-24.000MBE-T.pdf
Availability of 7X-24.000MBE-T
QUANTITY
7X-24.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-24.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7X-24.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-24.000MBE-T
Related Links7X-24.0, 7X-24.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-24.000MBE-T Details Description
Related parts for 7X-24.000MBE-T
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 105MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 100UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 548MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MODULE MALE 3POS CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf