TXC CORPORATION 7X-26.000MCB-T
7X-26.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-26.000MCB-T
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-26.000MCB-T.pdf
Availability of 7X-26.000MCB-T
QUANTITY
7X-26.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-26.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-7X-26.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-26.000MCB-T
Related Links7X-26.0, 7X-26.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-26.000MCB-T Details Description
Related parts for 7X-26.000MCB-T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS 20-TSSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 datasheet.pdf
IC SRAM 36KBIT 12NS 64TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
SNSW 5A .110 SIMRLR 79253329 datasheet.pdf
CONN SOCKET QFN 40POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO SIM RLLR datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V T/H datasheet.pdf