TXC CORPORATION 7Z-26.000MDG-T
7Z-26.000MDG-T picture photo
Mfg. Part Number
7Z-26.000MDG-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7Z-26.000MDG-T.pdf
Availability of 7Z-26.000MDG-T
QUANTITY
7Z-26.000MDG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Z-26.000MDG-T
Internal Part NumberEIS-7Z-26.000MDG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7Z
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Z-26.000MDG-T
Related Links7Z-26.0, 7Z-26.000MDG-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Z-26.000MDG-T Details Description
Related parts for 7Z-26.000MDG-T
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
GRN CARD EDGE .100 X .140 datasheet.pdf
RES 600 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf