TXC CORPORATION 7Z-38.400MDG-T
7Z-38.400MDG-T picture photo
Mfg. Part Number
7Z-38.400MDG-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 38.40MHZ SINE WAVE SMD
Datasheet Download
7Z-38.400MDG-T.pdf
Availability of 7Z-38.400MDG-T
QUANTITY
7Z-38.400MDG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Z-38.400MDG-T
Internal Part NumberEIS-7Z-38.400MDG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7Z
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Z-38.400MDG-T
Related Links7Z-38.4, 7Z-38.400MDG-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Z-38.400MDG-T Details Description
Related parts for 7Z-38.400MDG-T
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 14SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 100MA DUAL SOT143B datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.25MM datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ICL 30 OHM 25% 1.5A 10.2MM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf